Lité podlahy

» Lité podlahy

Lité samonivelační anhydritové podlahy představují jeden z mnoha moderních trendů ve stavebnictví – v řadě staveb nyní nahrazují tradiční betonové podlahy. Proč si lité anhydritové podlahy získaly tolik příznivců, když jsou přitom relativně dražší než standardní technologie?

Litá anhydritová podlaha je:

  • Dokonale rovná – na litou podlahu můžete bez dalších úprav (stěrkování) přímo pokládat jakoukoli podlahovou krytinu. Povrch je také absolutně bez jakýchkoli spár.
  • Rychle hotová – po lité podlaze lze chodit už po 24 hodinách od pokládky
  • Lépe tepelně vodivá – lité anhydritové podlahy mají vynikající tepelnou vodivost, proto se výborně hodí pro instalaci podlahového vytápění.

Podlahové vytápění

Realizace lité anhydritové podlahy je ve srovnání s jinými technologiemi výrazně rychlejší. Vysoce tekutá směs po vylití podlahy perfektně vyplní všechny dutiny, které vzniknou například při instalaci podlahového vytápění, a v kombinaci s výbornou tepelnou vodivostí anhydritového potěru vznikne podlaha, která dokonale rozvádí a akumuluje teplo. Díky samonivelační vlastnosti tekutého materiálu navíc vznikne po zatvrdnutí dokonale rovný finální povrch, který již není potřeba vyrovnávat stěrkou. Litá anhydritová podlaha nepraská, prostorově se nedeformuje a přitom není potřeba instalace výztužných sítí.

Litá anhydritová podlaha

Lité anhydritové podlahy jsou vhodné především do interiérů novostaveb a pokud jste rozhodnuti instalovat do podlahy i vytápění, měla by být litá anhydritová podlaha pro vás jasnou volbou.

Jako většina moderních technologií i litá podlaha vyžaduje kvalitní provedení z rukou zkušeného řemeslníka. My pro vás dokážeme zajistit jak samotnou dodávku anhydritové směsi, tak i odbornou realizaci podlahy od izolací až po finální podlahovou krytinu.